ניר רוזנבלום - מטפל פאשיקום ומאמן פילאטיס

כאב אינו מגביל תנועה - הפחד ממנו כן!!!

*שם:  
*טלפון:  
אימייל:  
*הערה:  


 • שאלות נפוצות

  • "פאשיקום"??!!

   השיטה פותחה ע"י טל זיו והוא זה שנתן לה את שמה. המילה פאשיקום מורכבת משתי מילים "פאשיה" (רקמת החיבור בגוף האדם, ראה/י בשאלה הבאה) ו"שיקום תנועתי אורתופדי".
  • מהי "פאשיה" והיכן היא נמצאת בגוף?

   בעברית תקינה, חיתולית (לעתים מַחְתֶּלֶת) או פאציה (TA: Fascia) היא רקמת חיבור, ברובה רפה ובחלקה צפופה, המקיפה את פנים גוף האדם.
   החיתולית היא רשת תלת ממדית של רקמה העוברת ברציפות מהראש עד הרגליים ומהבטן עד הגב; בדרכה היא חוצה ועוברת סביב לשרירים, עצמות, איברים פנימיים, עצבים, כלי דם ועוד. תפקידה לעזור לשמור על יציבות מבנית, הגנה ותמיכה ולשמש כבולם זעזועים. לחיתולית תפקיד מרכזי במחזור הדם ובתהליכים ביוכימים כגון תקשורת בין-תאית. מהווה קו הגנה ראשון של הגוף מפני גורמי מחלה וזיהום. לאחר פציעה, היא זו שיוצרת את התנאים המאפשרים את התחדשות הרקמה.
   החיתולית מחולקת לשלוש רמות עומק:
   • חיתולית שטחית (Superficial fascia) – נמצאת מתחת לעור ברוב חלקי הגוף, משמשת מאגר של מים ושומן ומקום מעבר לכלי דם, לימפה ועצבים; מבודדת ומגינה על הגוף מבחוץ.
   • חיתולית עמוקה (deep fascia) – רקמת חיבור סיבית דחוסה המקיפה את רוב חלקי הגוף הפנימיים ומקשרת ביניהם באמצעות רצועות, גידים ועוד.
   • חיתולית של קרביים (Fascia visceralis) – מחזיקה כל איבר פנימי בחלל שלו ומקיפה אותו באופן צמוד. מורכבת משתי שכבות של קרום נסיובי. הקרום החיצוני נקרא דָּפְנִי וזה הצמוד לאיבר עצמו נקרא קִרְבִּי. לכל איבר קרום נסיובי מותאם לו, קרומי המוח, כיס הלב, קרום הריאה והצפק בחלל הבטן.
  • במה שונה שיטת פאשיקום מטיפולי מגע אחרים?

   השוני המשמעותי ביותר בשיטה הוא האבחון!
   אני לא מכיר אף שיטה בא האבחון של מערכת התנועה נעשה בתנועה. כאשר מגיעים למטפל הוא שואל לגבי סיבת ההגעה לטיפול ובחינת מנח הגוף במרחב כשהוא עומד (לפעמים יושב או שוכב). אנחנו יודעים בודאות היום, כי כאשר הגוף מתחיל לזוז במרחב כל ההתארגנות התנועתית משתנה ולכן מציאת שיבושי התנועה יתגלו בצורה מדוייקת יותר ויאפשרו אבחון מדוייק יותר וכמובן טיפול יעיל ומהיר יותר להחזרת תנועה מאוזנת מול גרביטציה והורדת כאב משמעותית באופן מיידי.
BizMakeBiz פותח ע"י